Czym jest detoksykacja alkoholowa?

Alkoholizm to ciężkie schorzenie, które przynosi ogromne spustoszenie w stanie zdrowia osoby pijącej. Organizmy osób nadużywających alkoholu są wyniszczone w różnych stopniach. Odstawienie alkoholu jest prawdziwym szokiem chemicznym dla ciała. Spadek stężenia alkoholu powoduje zaburzenia somatyczne,bezsenność, lęki, omamy wzrokowe i słuchowe, zaburzenia świadomości.

Pierwszym krokiem do wyzdrowienia jest detoksykacja. Więcej na stronie leczyc.pl

Detoksykacja alkoholowa to zabieg, który ma na celu pozbycie się toksyn alkoholowych, które posiadają w ciele osoby uzależnione od alkoholu. Detoks pozwala na złagodzenie objawów, jakie występują najczęściej po odstawieniu alkoholu. Są to, oprócz ogólnie złego samopoczucia, drżenie rąk, bóle głowy, wymioty itd.
Detoksykacja alkoholowa polega na podaniu w kroplówkach osobie uzależnionej mikroelementów i witamin. Kroplówka posiada również elektrolity. lekarstwa przeciwwymiotne czy też glukozę. Ponieważ organizm, który jest przyzwyczajony do dużych dawek alkoholu, może po jego odstawieniu reagować bardzo dotkliwie, w czasie detoksykacji pacjent powinien być otoczony opieką personelu medycznego. Wskazana jest także terapia i opieka psychologa.

Detoksykację rozpoczyna się zazwyczaj u pacjenta po kilku godzinach od spożycia alkoholu.

Detoksykacja alkoholowa ma również na celu nakłonić chorą osobę do rozpoczęcia długofalowego leczenia lub jego kontynuacji.

Skuteczna detoksykacja doprowadza do ustabilizowania różnych parametrów chemicznych organizmu oraz do ustąpienia dolegliwości fizycznych i psychicznych. Czas trwania terapii jest indywidualny dla każdego uzależnionego i zależy od wielu czynników. Detoksykacja szybciej zadziała u osoby, która spożywała słabsze alkohole, dobrej jakości i cieszyła się ogólnie dobrym stanem zdrowia. W przypadku osób, które piły dłużej i to alkohol gorszej jakości, oraz cierpiały na inne dolegliwości proces ten może potrwać znacznie dłużej. Prawidłowo przeprowadzona detoksykacja trwa nie mniej jednak niż trzy doby.

Dodaj komentarz


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/seohosth/domains/szlachetny.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:47 Stack trace: #0 /home/seohosth/domains/szlachetny.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(648): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/seohosth/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/seohosth/domains/szlachetny.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 47