Ile kosztuje Esperal w Warszawie

Esperal-DisulfiramEsperal to lek wciąż budzący liczne kontrowersje, terapeuci odradzają, choć nie mają o nim zielonego pojęcia, rodziny nastają, widząc w nim nadzieję na spokój. Lekarze wypowiadają się bardzo rzadko, choć wydaje się, ze powinni być najbardziej kompetentni. W naszym artykule nie chcemy zagłębiać się w sens wszywania Esperalu, pozostawiamy tę kwestię specjalistom. Wybór decyzji o zabiegu i tak zawsze należy do pacjenta, polskie prawo precyzuje, że lekarz powinien dokładnie i w zrozumiały sposób poinformować pacjenta. Po pierwsze o działaniu leku, o działaniach ubocznych, zaletach i wadach leczenia. Po drugie o niebezpieczeństwie i możliwych powikłaniach samego zabiegu.  Chcemy jedynie skupić się na tym ile wynosi realna cena zabiegu  i w jakich kosztach jest proponowana przez lekarzy.

Do czasu kryzysu w 2008 roku gdy Disulfiram był zarejestrowany w Polsce, cena usługi jego implantacji wynosiła ok. 400 PLN. Gdy wycofano go z aptek w latach 2008-2010 ceny szybowały do 2000 PLN. Po ponownej rejestracji znacząco spadły, jednak już nie wartości początkowej. Zrobimy małą symulację kosztów rzeczywistych zabiegu pt. „Esperal Warszawa„.

  1. Cena samego preparatu Disulfiram WTZ zawierającego 10 tabletek do implantacji to 208,85 PLN. Powinno się zużyć całe opakowanie, więc nie można dzielić tabletek, nie wspominając już o tym, że raz otwarte traci sterylność.
  2. Do kosztów leku należy doliczyć jeszcze wydatki na gaziki, igły, strzykawki, preparat znieczulający, igłę i nici chirurgiczne, skalpel, imadło chirurgiczne do szycia rany, opatrunek, środek odkażający, pęsetę, sterylne rękawiczki, ustnik do alkomatu. Zakładamy że lekarz wykonujący zabieg używa sprzętu jednorazowego, wiec nie wyliczymy dodatków związanych ze sterylizacją. Wg nas koszt wyliczonych w tym punkcie leków i sprzętu powinien zmieścić się w 100 PLN.
  3. Koszty trudne do wyliczenia ponoszone z działalnością gabinetu prywatnego, ogłoszenia, utrzymanie strony www, telefon, dojazd do pacjenta. Powiedzmy, ze to razem 50 PLN od jednego zabiegu.
  4. Koszt godziny pracy lekarza obliczamy na 120 PLN, licząc, ze dojazd i sam zabieg zajmują mu średnio 2 godziny (zakładamy, ze uczciwy specjalista zawsze bada chorego przed zabiegiem) daje to 240PLN.
  5. Nie doliczamy kosztów detoksykacji, zakładamy, ze pacjent przystępuje do zabiegu zgodnie ze wskazaniami, trzeźwy i bez objawów Alkoholowego Zespołu Abstynencyjnego.

Więc z prostych obliczeń kosztów preparatów ii wynagrodzenia lekarza wykazanych w punktach: 1, 2, 3 i 4 wynika, że koszt implantacji Esperalu w Warszawie(myślimy, że podobnie powinno być we wszystkich większych miastach) musi wynosić ok. 600 PLN.

I rzeczywiście dzwoniąc do lekarzy oferujących tego typu zabiegi, proponują oni je w podobnej cenie. Oczywiście zdarzają się naciągacze proponujący wszycie Disulfiramu na różne okresy(sami wymyślają takie bzdury) w cenach przekraczających 1500 złotych polskich. Jednak większość ludzi potrafi porównać oferty i zdroworozsądkowo wyczuć oszustów.

Dla pełnej informacji podamy, że koszt leczenia doustnym preparatem Disulfiramu w tabletkach, czyli przyjmowanie Anticolu to cena 39 PLN za opakowanie zawierające 30 tabletek + cena wizyty lekarskiej w Warszawie to kilkadziesiąt złotych wzwyż. Podczas takiej wizyty lekarz może nam zapisać maksymalnie trzymiesięczną kurację.

Nie reklamujemy terapii awersyjnej Disulfiramem, odpowiadamy tylko na pytania czytelników związane z ceną Esperalu.

Więcej informacji pod adresem: esperal-warszawa.com.pl. Zapraszamy.

 

Dodaj komentarz


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/seohosth/domains/szlachetny.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:47 Stack trace: #0 /home/seohosth/domains/szlachetny.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(648): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/seohosth/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/seohosth/domains/szlachetny.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 47