Leczenie kłopotów z zapamiętywaniem

Każdego dnia, nasz mózg pozwala nam zapamiętać niezliczoną ilość informacji. Numery telefonów, zdarzenia z całego dnia, tygodnia i miesiąca, nowo poznane twarze, czy lista zakupów. Pozornie proste, codzienne czynności. Problem zaczyna się dopiero wtedy, kiedy zapamiętanie tych przyziemnych rzeczy, sprawia nam trudności. Stopniowo, z wiekiem nasz mózg traci zdolność zapamiętywania. O ile nie sprawia nam to problemów w codziennym funkcjonowaniu, nie powinno nas martwić. Z biegiem czasu, komórki mózgu ulegają samozniszczeniu, nie mając przy tym zdolności odnowy. Dodatkowo, swój udział w neurodegradacji mają także metale ciężkie, smog oraz konserwanty zawarte w żywności. Pomoc w tyma znajdziesz na stronie neurologa z Warszawy: gabinetneurologiczny.com

Jak możemy poprawić pamięć?

Pozytywny wpływ na naszą pamięć i koncentrację, ma przede wszystkim zdrowa i pełnowartościowa dieta oraz aktywny tryb życia. Idealnie sprawdzą się też gry logiczne, nauka języków obcych, zapamiętywanki czy rozwiązywanie krzyżówek. Wspomagająco, możemy kupić w aptece preparaty ziołowo – witaminowe, które wspomogą naszą pamięć. Mają one za zadanie uzupełniać braki witaminowe i poprawiać ukrwienie mózgu.

Co kiedy ogólnodostępne metody nie przynoszą rezultatów?

Niestety, jeśli popularne metody nie przynoszą skutku a stan naszej pamięci nadal się pogarsza lub jest niezadowalający, powinniśmy się zaniepokoić. Szczególnie, jeśli dolegliwości dotknęły nas w młodym wieku.
Co powinniśmy wtedy zrobić?
Warto zacząć od podstawowych badań np. morfologii. Warto też zastanowić się, czy nasze życie nie jest przepełnione stresem i hałasem. Jeśli nie znajdziemy pośród nich przyczyny, powinniśmy udać się do neurologa. Neurolog przeprowadzi szczegółowy wywiad, zleci niezbędne badania i w miarę potrzeby pomoże w ich interpretacji. Może się okazać, że nasz problem, spowodowany jest na przykład guzem uciskającym ośrodek pamięci lub początkowym stadium choroby Alzheimera. W takim wypadku, neurolog poprowadzi nas, dobierając odpowiednie leczenie.
Zawsze należy pamiętać, że zdrowy tryb życia to podstawa.

Dodaj komentarz


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/seohosth/domains/szlachetny.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:47 Stack trace: #0 /home/seohosth/domains/szlachetny.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(648): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/seohosth/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/seohosth/domains/szlachetny.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 47