Leczenie uzależnienia od leków – lekomanii

Lekomania jest plagą współczesnego świata. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jesteśmy uzależnieni, po prostu bierzemy pigułki przepisane przez doktora. Czym jest lekomania i jak wygląda leczenie?

Ogólnie.

Lekomania jest uzależnieniem od leków, powoduję koncentrację osoby uzależnionej na zażywaniu danego środka. W dzisiejszych czasach coraz częściej młode pokolenie sięga po narkotyki i leki, którymi może się naćpać. Często takie osoby mają w starszym pokoleniu alkoholików i jednocześnie uraz do tego środka, dlatego często sięgają po inne środki zmieniania świadomości. Obecnie leki są przepisywane gęsto i często. Z relacji i doświadczenia osób uzależnionych wiemy, że wyłudzenie leku na receptę u psychiatry jest prostsze i bezpieczniejsze niż kupienie narkotyku u dilera. Zresztą na chwilę obecną lekarze bardzo często nieświadomie wpędzają nas w uzależnienie związane z lekami. Dlatego bywa, że nie wiemy o tym, że jesteśmy lekomanami, bo przecież po prostu łykamy, przepisane nam przez lekarza na receptę tabletki, co jest absolutnie normalne i zdrowe.

Leczenie.

Odwyk od substancji koniecznie powinien odbywać się pod okiem specjalisty, ponieważ może się wiązać z różnymi przykrymi konsekwencjami odstawiennymi. Należy zrobić dokładne rozeznania miejsca, gdzie rozpoczniemy naszą abstynencję od leków. Przy pomocy lekarzy, specjalistów możemy zrobić to wygodniej i w bezpieczny sposób. Takim miejscem może być na przykład: klinika leczenia uzależnień Medox. Po skończonym odwyku czeka nas odpowiednia terapia, która sprawi, że nauczymy się żyć w sposób zdrowy i normalny, kontrolując emocje, nie uciekając się do zmieniania swojego stanu świadomości za pomocą sztucznych środków. Powoli nauczymy się nowego, szczęśliwego życia, w którym będziemy mieli dobre relacje z ludźmi.

Dodaj komentarz


Fatal error: Uncaught exception 'wfWAFStorageFileException' with message 'Unable to verify temporary file contents for atomic writing.' in /home/seohosth/domains/szlachetny.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:47 Stack trace: #0 /home/seohosth/domains/szlachetny.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(648): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/seohosth/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('synced') #2 {main} thrown in /home/seohosth/domains/szlachetny.waw.pl/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 47